Batı, Orta, Doğu Karadeniz ( KAPSAMLI )

Gidilecek Yerler :

Safranbolu, Bartın, Amasra, Sinop, Samsun, Ordu, Rize, Giresun, Trabzon, Artvin, Gürcistan, Batum

Kalkış Noktalarımız 

KONYA

 • 21:00 Devlet Tiyatrosu
 • 22:00 Otogar Kavşağı

Tur Programı ( Gezilecek Yerler ) 

Gezilecek Yaylalar

 • Limonsuyu Yaylası, 
 • Gito Yaylası,
 • Sultan Murat Yaylası,
 • Borçka Dağ Evi Ve Yaylası,
 • Ayder Yaylası,
 • Taşlık Yaylası,
 • Bataklık Yaylası,
 • Güloğlu Yaylası,
 • Sazlık Yaylası,
 • Badara Yaylası,

 

Konya Çıkışlı Kapsamlı Karadeniz Tur Programı

( Batı - Orta - Doğu Karadeniz )

Gürcistan Konaklamalı

10 Şehir / 10 Yayla


Konaklama : 7 Gece Konaklamalı

Rota : Konya /Samsun / Ordu / Giresun / Trabzon / Rize / Artvin / Gürcistan / Samsun / Sinop/ Bartın ( Amasra )

 

Önemli Not : Aşağıda yazılı olan tur programı ( Konya Çıkışlı Kapsamlı Karadeniz Turu) standart " Doğu Karadeniz " turundan farklıdır. Bu program "Karadeniz " bölgesini en kapsamlı şekilde sunmaktadır. " Batı / Orta/ Doğu " Karadeniz olarak gerçekleştirilecek olan programımızda, daha çok" Yeşil Ve Yeşilin Tonlarını " görebileceğiniz, " Gerçek Karadeniz " olarak adlandırılan yerleri göreceksiniz. Şimdiden iyi geziler dileriz.

Tur Programı 

1.GÜN :  Akşam belirtilecek olan saatlerde " Konya'dan " hareketle kültür ve doğa turumuz başlıyor. Gece yapılacak olan yolculuğumuzun sağlıklı ve güzel geçmesi ümidiyle. İlk durak olarak " Samsun " Şehrinde kahvaltı için duruyoruz. Alınacak olan " Serpme Kahvaltımızın " ardından, gezimiz başlıyor. İlk olarak " Amazon Kadınlarını Yakından tanıyabileceğimiz ( Amazon Parkına ) ardından sırasıyla, Sevgi Yolu, Tütün İskelesi,Yabancılar Pazarı, Onur Anıtı, İlk Adım Anıtı ve Bandırma Vapuru " ziyaretlerimizi gerçekleştirerek, Samsun şehrinden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz " Ordu " şehrine doğru devam ediyor. " Öğle yemeği " için verilecek olan serbest zamanın ardından,Ordu'da ( Teleferikle Boztepe Ziyaretini  ) gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından" Konaklama ve Akşam Yemeği " İçin " Giresun " Şehrine geçiyoruz. Giresun merkez de otelimize yerleştikten sonra, akşam yemeği alınacaktır.

Akşam yemeğinin ardından arzu eden misafirlerimizle, " Giresun Kalesi Gezisi "düzenlenecektir.(Akşam Turu)
 
Otel : Giresun Kit-Tur Otel
Gidilen Rota Ve Km : Konya - Samsun- Ordu - Giresun / 790 Km


2.GÜN :  Sabah alınacak olan " Açık Büfe Kahvaltının " ardından, siz değerli misafirlerimizle yolculuğumuz devam ediyor. Tirebolu Ve Akçaabat üzerinden, Trabzon merkeze ulaşıyoruz. Merkez de " Ayasofya Müzesi "ziyaretimizin ardından, "Gümüşçüler " de serbest zaman veriyor ve Uzun göl gezisi için yolculuğumuza devam ediyoruz. Uzungöl de verilecek olan serbest zamanın ardından, Transfer araçlarımıza binerek yayla yolculuğumuz başlayacak. İlk olarak " Sultan Murat Yaylası ardından Limonsuyu Yaylası" gezilerimizi yaparak. Yayla otelimizde konaklıyoruz. Akşam yemeğinin ardından " Kemençe İle Atışma " eğlencesi düzenlenecektir. Bu güzel etkinlik ardından arzu edenlerle Karadeniz'in en yüksek yaylasında, " Kahve İçip, Sütlaç Yiyebileceğimiz " Taş Konağa geçeceğiz. Bu etkinliğe katılmayacak  misafirlerimiz otelimizde dinlenebilirler.(Gece Eğlencesi)


Otel : Trabzon ( Yayla Konaklaması :Kardelen Otel )
Gidilen Rota Ve Km : Giresun -Trabzon ( Uzun göl ) / 285 Km


3.GÜN : Sabah alınacak olan " Açık Büfe Kahvaltının "ardından, transfer araçlarımızla kendi otobüsümüze geçmek için yayladan gezerek iniyoruz. Ardından gezimiz devam ediyor. sırasıyla " Fırtına Deresi, Ayder Yaylası, Gelintülü Şelalesi "gezilerimizi tamamladıktan sonra. Ücreti sizlerden tur fiyatı içinde alınan ekstra gezimiz başlıyor. " Zilkale,Palovit Şelalesi, Şenyuva, Şimşir Ormanları, Badara Yaylası, Git O Yaylası "gezimizi gerçekleştiriyoruz. Gezilerimizin ardından, transfer araçları tekrar gurubu kendi otobüsümüze getirecek ve yolculuğumuza devam ederek. Konaklama için " Ayder Yaylasında" bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimizle yemek sonrası   " Tulum Show " izlemeye gidebiliriz. Dileyen misafirler dinlenmek için odalarına geçebilir.

Otel : Rize Ayder Yaylası Konaklama  :
Gidilen Rota Ve Km : Trabzon (Uzungöl ) - Ayder Yaylası / 180 km

 

4.GÜN : Sabah alınacak olan " Açık Büfe Kahvaltının "ardından, erken saatlerde otelimizden ayrılarak, Artvin ( Arhavi bölgesine geçiliyor.) Siz misafirlerimizden tura kayıt sırasında alınan ücretin içinde olan ekstra turlardan bir diğerini yapıyoruz. Transfer araçlarımıza geçerek " Kara göl " ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Gezinin ardından transfer araçları misafirlerimizi " Dağ Ve Yayla Evi " olarak kabul edilen otelimize getireceklerdir. Akşam yemeği otelimizde.

 

Otel : Borçka Dağ Ve Yayla Evi Konaklama : 
Gidilen Rota Ve Km : Ayder Yaylası /Borçka  / 150 Km


5.GÜN : Sabah alınacak olan "Açık Büfe Kahvaltının " ardından, erken saatlerde otelimizden ayrılarak, Gürcistan ( Batum ) turu için otelimizden ayrılıyoruz.  Sarp sınır kapısında gerçekleşecek geçiş işlemlerinin ardından, Batum bölgesinden gelecek olan otobüsümüze binerek turumuzu başlatıyoruz. İlk olarak bir miktar paramızı,Gürcü parasına çeviriyor ve öğle yemeği için verilecek serbest zaman için Batum merkeze geçiliyor. Öğle yemeği ve namazı için verilen serbest zamanın ardından." Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı,Medea Heykeli, Poseidon Heykeli, Alfabe Kulesi, Ali & Nino Heykeli "gezilerimizi yaparak, kıyafet değişikliği için otelimize geçiyoruz.Belirlenecek olan saat de otelimizde buluşarak aracımızla akşam yemeği ve eğlencesi için " Sahil Kenarında " bulunan restoranımıza geçiyoruz.Akşam Yemeği Ve Yöresel Gürcü Eğlencesinin Ardından, arzu eden misafirlerimizle Batum Şehrini Akşam yürüyerek son kez dolaşıyoruz. Belirlenen saatlerde konaklama için otelimize geçilecektir. (Yemekli Gürcü Gecesi )

 Otel : Gürcistan Batum Otel :   

Gidilen Rota Ve Km :  Borçka / Gürcisan ( Batum ) 100 Km

 

6.GÜN : Sabah alınacak olan " Açık Büfe Kahvaltının "ardından, otelimizden ayrılarak, Gürcistan ( Batum ) şehrinden alışveriş yaparak, ayrılıyoruz. Sınır kapısından geçiş işlemi tamamlandıktan sonra,aracımıza geçerek yolculuğumuza başlıyoruz. Sizlerden daha önce ur esnasında alınan ekstra tur ücretine dahil olarak gerçekleştirilecek. " Mençuna Şelalesi " bölgesine geçiyor ve serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle " Şelalede Yüzülecektir." Yürüyüş yolunun aynı zamanda bir Botanik yolu olması nedeniyle herkesi bu güzel yürüyüşe bekliyoruz.  Burada ki turumuzdan sonra , ekstra turumuz devam ediyor. " Taşlık Yaylası,Bataklık Yaylası, Sazlık Yaylası, Guloglu Yaylası " gezilerinin ardından. Borçka bölgesine geçiyor ve " Dağ & Yayla Evimizde"  tekrar konaklama yapıyoruz.  

Otel : Borçka Dağ & Yayla Evi :   
Gidilen Rota Ve Km :  Gürcisan ( Batum ) / Borçka : 100 Km

 

7.GÜN : Sabah alınacak olan " Açık Büfe Kahvaltının "ardından, otelimizden ayrılıyor ve sırasıyla " Rize Bezi, Çay Fabrikası, Sürmene Bıçak Sarayı, Ordu Fındık Diyarı " gezilerimizi yaparak, "Samsun " şehrine geliyor ve merkez de bulunan otelimizde konaklıyoruz.Akşam yemeğinin ardından arzu eden misafirlerimizle, Samsun " Kordon " Yürüyüşü yapıyor ve yüzmek isteyen misafirlerimizle derin olmayan, " Samsun Atakum " plajında gece etkinliği düzenliyoruz. ( Gece Yüzme Etkinliği )

Otel : Samsun Atakum Otel :     
Gidilen Rota Ve Km :  Borçka / Samsun : 530 Km

 

8.GÜN : Sabah alınacak olan " Açık Büfe Kahvaltının "ardından, otelimizden ayrılıyor ve Sinop Kapalı Cezaevi  Ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretimizin ardından, tekrar yola çıkarak "Amasra " bölgesine geliyoruz. Amasra "Kordon Yürüyüşü, Ağlayan Ağaç, Ahşap Oyma İle İlgili Alışveriş Molası, Arzu Edenlerle Tekne Turu, " ziyaretlerini gerçekleştiriyor ve Güneşin muhteşem batışını " Amasra "bölgesinde izleme fırsatı elde ediyoruz. Akşam namazı molasının ardından,hareket ederek Konya geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder bir sonraki turda görüşmeyi dileriz. Allah'a ( c.c ) Emanet olun.

Önemli Not : En uzun yolculuğumuz son gündür.
Gidilen Rota Ve Km :  Samsun / Sinop / Amasra / Konya : 1055  Km


Önemli Not 2 : Yukarıda belirtilen tur programı " Eko Travel Turizm Tic. Ltd. Şti." firması tarafından özel olarak kaleme alınmış olup hata ve kusurlar olabilir. Gerçekleştirmeyi arzu ettiğimiz bu program daha önce şirketimiz tarafından düzenlenmiş tur programıdır. Tüm bu olumlu haberlere rağmen " Eko Travel Şirketi Ve Bünyesinde Çalışan Personeller "" Her insanın olduğu gibi yaratılmış Kuldur " Program Allah'ın izniile bu şekilde gerçekleşir, tabi " Afet, Sel, Kaza, Yol Durumu " gibi doğal olaylar  buna mani olacak olursa,bu durumdan " Eko Travel " firmasının sorumlu tutulmamasını rica ederiz. Umarız güzel vakitler geçirirsiniz.

 

 

Önemli Not 3 : Organizasyonda ki otel isimleri tura 30 gün kala sadece organizasyona katılacak olan misafirlerimize afişe edilmektedir. Bölgede ki otellerin yatak kapasiteleri belli sayıda olduğu için otelin isminin erken verilmesi, farklı kurum ve kuruluşlar tarafından art niyetle alınarak kullanılmaktadır. Bundan doğacak misafir mağduriyetini gidermek için operasyonla ilgili bazı bilgiler 30 gün kala verilebilmektedir. Organizasyona katılacak olan misafirlerin sadece katılabileceği bir sosyal medya gurubu oluşturulacaktır. Bu sayede tura katılacak olan misafirler henüz tur başlamadan kaynaşacaklar.

Önemli Not 4 : Otobüslerde ki oturma düzeni ilk gün rezervasyon sırasına göre sıralanmakta olup diğer günler düzenli olarak 3 er sıra geri doğru atlayarak gerçekleştirilmektedir. Organizasyona katılan tüm misafirler aynı ücreti ödemekte olup haksızlık olmaması için bu yol izlenmektedir. "Astım, Yol tutması vb. " rahatsızlığı olan misafirlerin önde gitme arzularını şirket olarak anlayışla karşılıyoruz. Bu durumun gerçekleşebilmesi için misafirin herkes oturduktan sonra, o koltukta oturan misafire " Rica" etmesi gerekir. Şirket olarak biz ne yazık ki bu durumda bir yol izleyememekteyiz. Dilerse misafir koltuğunu verebilir.

Önemli Not 5 : Gürcistan girişi için nüfus cüzdanlarınızın veya günü 6 aydan uzun olan pasaportlarınızın muhakkak yanınızda olması gerekmektedir. ( Kimlikler eski kimlik ise ) Veriliş tarihinden 10 yıl geçmemiş olması ve YIPRANMAMIŞ olması, üzerinde ki soğuk damganın görünür olması,sonradan kaplatılmamış olması gerekmektedir. Bu konu ÖNEMLİ!!!

ü     18 Yaşının altında ki çocuklarımızın kimliklerinde " Fotoğraf Olması " zorunludur. Eğer fotoğraf olmazsa Gürcistana geçememektedirler.

 

ü     Anne yada Babası yanında olmayan veya ikisi de yanında olmayan, 18 yaş altı çocuklarımızın hem kimliği fotoğraflı olmalı aynı zaman dayanında olmayan velisi " Notere giderek Muvafakatname " yazdırmalıdır. Bu evrak olmadığı müddetçe, velisinden biri veya ikisi yanında olmayan çocuğumuz Gürcistan şehrine alınmamaktadır. Bu Konu Önemli !!!

 

Önemli Not 6 : Otellere ücretler tur gününden önce ödendiği için olası bir aksilik durumunda " Gürcistan " Ülkesine geçemeyen misafirler, Hopa Bölgesinde konaklayarak gurubu bir gün beklemektedirler. Oteller Kültür Turizm Bakanlığının kanunları uyarınca, geçemedikleri Gürcistan Ülkesi Batum Şehri Otel Ve Yemek Ücretlerini İade ALAMAMAKTADIRLAR. Bu durumdan dolayı Hopa da kalacakları otel ücreti misafirin kendinden karşılanmaktadır. Kapalı guruplarda otel iptali en geç 30 gündür. Tura 30 Günden az kalmadığı bir zaman diliminde misafir ben Batum Şehrine geçmeyeceğim derse, şirketimiz o misafirin Gürcistan Konaklama bedelini otelden alarak misafirimize teslim edebilir veya o misafir için Hopa da otel ayarlayıp ücretini ödeyebilmektedir. Bu tamamen misafirin haber verdiği süre ile alakalıdır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • 8 Sabah Kahvaltısı, 
 • 7 Akşam Yemeği,
 • 7 Gece Otel Konaklaması, 
 • 3 Gece Eğlencesi, ( Gürcü Gecesi Yemekli, Kemençe Atışma, Tulum Show )
 • 2 Akşam Gezisi & Yüzme Etkinlikleri ( Giresun Kalesi Yürüyüşü, Samsun Akşam Denizde Yüzme Etkinliği ) 
 • Lüks Araçlarla Seyahat,
 • Araç İçi İkram ( Su, Çay, Kahve, Kek, Soğuk İçecekler ) 
 • Profesyonel Kültür Rehberliği, 
 • Eko Travel Mihmandarlığı,
 • Zorunlu Seyahat Sigortaları,
 • Yayla Transferleri,

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

       Tek kişi katılacak misafirlerimizin otel single oda farkları misafirlerimize aitdir.

 • Şahsi Harcamalarınız
 • Müze Ören Yeri Ücretleri, ( Ort : 40 / 50 TL ) 
 • Öğle Yemekleri,


Araçlar Hakkında : 16 Kişiye Kadar Mercedes Splinter / Crafter ,    24 Kişiye Kadar Novo, Turkuaz, Prestije, Sultan      46 Kişiye Kadar Mercedes Travego, Man Fortuna, Mercedes Tourismo

Önemli Bilgiler

 • Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk sıralaması, rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır. Konaklamalı turlarda oturma düzeni " Her gün düzenli olarak atlatarak " devam etmektedir. 
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.
 • Ekstra olarak düzenlenen turlara katılım zorunluluğu yoktur. 
 • Yurt dışına çıkışlarda. Kimliklerin 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir. Anne yada Babasından en az biri yanında olmayan 18 yaş altı çocuklar için ailenin " MUVAFAKATNAME " alması gerekmektedir. Yurt dışına çıkacak "18 Yaş altı çocuklarımızın" kimliklerinde  resim olması gerekmektedir. 
 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. 
 • İptaller konaklamalı turlarda en geç tura 15 gün kala misafirlere bildirilmek zorundadır. Günübirlik turlarda bu süre 3 gündür. 
 • T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.
 • Rezervasyon için yapılan ödemeler direk " Kapora " olarak otellere ve araca gönderilmektedir.
 • İptal ve değişiklik işlemleri " Kültür Turizm Bakanlığı " kanunlarınca geçerli olan yasaya bağlı olarak gerçekleştirilmektedir.
 • Günübirlik turlar için alınan ödemeler kesinlikle iade edilemez. Misafir sadece almadığı hizmet bedeli olarak " Kahvaltı Ve Öğle Yemeği " İadesi alabilmektedir. Eğer misafirin koltuğu talebi üzerine satışa çıkartılır ve başka bir kişi yada kişilere satılırsa. Misafire ücreti iade edilebilir. Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Akşam Yemeği
 • Sabah Kahvaltısı
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi İkram
 • Eko Travel Refakati
 • Lüks Araçlarla Seyahat
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Yayla Transferleri
 • 7 Gece Otel Konaklaması

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Öğle Yemeği
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Müze & Ören Yeri Ücretleri

Tarihler/Fiyatlar