HAKKARİ - ŞIRNAK - CİZRE - SİİRT - TİLLO - DİYARBAKIR - ŞANLIURFA

Gidilecek Yerler :

HAKKARİ - ŞIRNAK - CİZRE - SİİRT - TİLLO - SİLVAN - DİYARBAKIR - ŞANLIURFA - HALFETİ

Tarihler :
07 Temmuz , Pazar  04 Ağustos , Pazar 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi İkram
 • Eko Travel Refakati
 • Lüks Araçlarla Seyahat
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • 5 Gece Otel Konaklaması
 • 6 Sabah Kahvaltısı
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemeği
 • Müze Ören Yeri Girişleri

TUR HAREKET SAATLERİ TURDAN BİR HAFTA ÖNCE WHATSAPP GRUBUNDAN DUYURULACAKTIR

TUR PROGRAMI
( Cizre, Şırnak, Çukurca, Hakkari, Yüksekova, Cilo Dağı, Siirt, Tillo, Diyarbakır, Şanlıurfa, Halfeti )

KONYA  - ŞIRNAK - CİZRE

1.GÜN : Akşam erken saatlerde hareketle turumuza rehber eşliğinde başlıyoruz. İlk durağımız Şırnak olacak.  Alınacak olan sabah kahvaltısının ardından, Dicle nehri kenarında bulunan, Nuh’un gemisinin indiği yer olduğuna inanılan Cudi Dağı’nın eteğindeki Cizre merkeze doğru geçeceğiz. Turumuza ilahi bir aşk öyküsünün kahramanları olan Mem u Zin Türbesiyle başlayacağız. Türbe ziyaretimizden sonra, 639 yılında kiliseden camiye dönüştürülmüş ve 1160 senesinde yeniden inşa edilmiş olan Cizre Ulu Cami’yi ziyaret edecek ve misafirlerimize serbest zaman vereceğiz. Öğle yemeği molasının ardından, Bir sonraki durağımız Hz. Nuh’un Türbesi. Ardından medrese, camii ve türbeden oluşan bir külliye olan, Kırmızı Medrese olarak da bilinen Medresa Sor’u ziyaret ediyoruz. Dicle nehrinin kollarından olan Kasrik Çayı kenarında kısa bir mola vereceğiz. Cudi Dağı manzaraları eşliğinde Şırnak’a varacak ve otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Sabah Kahvaltısı : Restoranda Alınacaktır Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği : Restoranda Serbest Zaman Verilecektir.

Akşam Yemeği : Otelde Alınacaktır, Tur Ücretine Dahildir

Konaklama : Şırnak Şehr - i Nuh Otel vb. 


ÇUKURCA - HAKKARİ 


2.GÜN : Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Çukurca’ya doğru yola çıkıyoruz. Habur yolu boyunca binbir renkle bezenmiş vadileri görerek ve arada fotoğraf molaları vererek Çukurca’ya doğru yol alıyoruz. Çukurca’ya vardıktan sonra geleneksel yöntemlerle hazırlanan tarihi tahin atölyesine uğrayıp, susamın taş değirmenlerde öğütülmesiyle yapılan meşhur tahinin yapımı hakkında bilgi alıyoruz. Ardından Çel Kalesi’ni görüyoruz. İlçe merkezine hakim bir noktada olan kaleyi görüp, Çukurca taş evlerini ziyaret edeceğiz. Bu güzel ve etkileyici bölgeye veda ederek Hakkari’ye doğru yola çıkıyoruz. Kısa dinlenmenin ardından akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği : Restoranda Serbest Zaman Verilecektir.

Akşam Yemeği : Restoranda Alınacaktır Tur Ücretine Dahildir

Konaklama : Hotel Şenler vb.

 

HAKKARİ


3.GÜN : Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Osmanlı döneminde inşa edilen, üç asırlık Meydan Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden olan 3.300 rakımlı Berçelan Yaylası’na hareket ediyoruz. Serin havası, soğuk su kaynakları ve verimli otlaklarıyla, dağ doruklarının eteğinde bulunan yaylada geçireceğimiz keyifli dakikalar sonrası tekrar Hakkari’ye dönüyoruz. Sümbül Dağı ve Zap Vadisi seyir terasında vereceğimiz mola sonrası Hakkari’nin saklı cenneti olarak anılan Kaval Şelalesi’ni göreceğiz. Ardından Hakkari’ye doğru yola çıkıyoruz. Kısa dinlenmenin ardından akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize dönüyoruz.


Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği : Restoranda Serbest Zaman Verilecektir.

Akşam Yemeği : Restoranda Alınacaktır Tur Ücretine Dahildir

Konaklama : Hotel Şenler vb.


SİİRT - TİLLO

4. GÜN : Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından, Siirt Merkezde Tarihi Siirt Ulu Camii, Saat kulesi, Şeyh Muhammet Kazım Türbesi ziyareti ardından Tillo (Aydınlar) ‘ya hareket. İlim adamları ve mutasavvıfların yaşamış olduğu Tillo’da İsmail Fakirullah Hazretleri ve İbrahim Hakkı Hazretleri Türbesi, Tillo Ulu Camii, Sultan Memduh Türbesi ve Camisini ziyaret ediyoruz. Siirt’e dönüş. Akşam Yemeği ve Konaklama SİİRT şehir merkezinde gerçekleşecektir.


Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği : Restoranda Serbest Zaman Verilecektir.

Akşam Yemeği : Otelde Alınacaktır Tur Ücretine Dahildir

Konaklama : Panorama Siirt vb. 

SİLVAN - DİYARBAKIR

5. GÜN : Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından, Botan Vadisi Milli Parkı gezimizi gerçekleştirecek ve misafirlerimize fotoğraf için mola vereceğizi Mola sonrası Diyarbakır iline doğru yola çıkacağız. Siirt Ziyaret ilçesinde bulunan Veysel Karani Hazretlerinin Türbesini görüp Silvan’a devam edeceğiz. Yol üzerinde şarkılara konu olmuş Malabadi Köprüsü gezisi sonrası Silvan’a varış. Selahaddin Eyyubi Camii, Silvan Kalesi görüldükten sonra Diyarbakır’a devam. Ve Diyarbakır şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Sur İçi bölgesini geziyor; Diyarbakır Ulu Camii ve Diyarbakır Surları, Dört Ayaklı Minare Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Ardından hem alışveriş hem de şehri daha iyi tanımanız açısından sizlere serbest zaman veriyoruz. Tekrar buluştuktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçeceğiz.


Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği : Restoranda Serbest Zaman Verilecektir.

Akşam Yemeği : Otelde Alınacaktır Tur Ücretine Dahildir

Konaklama : Demir Otel vb.

ŞANLIURFA - HALFETİ


6. GÜN : Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından, Şanlıurfa iline geçeceğiz.  Hz. İbrahim'in Doğduğu Mağara, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, gezi ve ziyaretlerinin ardından, öğle yemeği için mola verecek ve ardından, Fırat nehri kenarında bulunan Halfeti bölgesine geçeceğiz. Arzu eden misafirlerimizle Fırat Nehri üzerinde gerçekleştireceğimiz tekne turunun ardından, Konya dönüş yolculuğumuza başlayacağız.


Sabah Kahvaltısı : Otelde Alınacaktır Ücrete Dahildir

Öğle Yemeği : Restoranda Serbest Zaman Verilecektir.

Akşam Yemeği : Serbest Zaman

 

Şartlar ve Koşullar

www.ekotravel.com.tr sitesi üzerinden hizmet veren " Eko Travel " Firması aşağıda bahsi geçen " İptal Koşullarını" Anlaşılır bir şekilde afişe etmiş olmakla beraber, maddelerde bahsi geçen iptal koşullarını bizzat uygulamakla görevlidir. Web Sitesi üzerinden kültür turlarını satın alan misafirlerimiz, aşağıda bahsi geçen " İptal Şartlarını " kabul etmiş bulunmaktadır.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde uygulanacak iptal şartları aşağıdaki gibidir.

Önemli Not: Tur programında özellikle " Promosyon " Kelimesi belirtilmiş ise; Aşağıda bahsi geçen maddeler geçerli olmayıp. Sadece misafir almış olduğu turu başka bir kişi yada kişilere devretme hakkına sahiptir.

 • Günü birlik turlar için yapılan rezervasyonlarda gercekleşecek iptaller için misafire ücret iadesi yapılmaz. Düzenlenen programlar paket olarak satışa sunulmuştur. Günübirlik turlar için iptal durumunda misafire sadece almadığı yemek ücretleri iade edilmektedir. Ödenen ücretler farklı bir tarihe yada programa devredilemez. Rezervasyonu yaptıran kişi yapılan ödemesini başka bir kişiye devredebilir. 

Konaklamalı turlarda yapılan rezervasyonlarla ilgili gerçekleşecek iptallerde ;

 • Tüketicinin tek taraflı fesih etme hakkı bulunmaktadır.Bu iptalde Misafir ücretini ancak iptali 30 gün önce bildirdiği zaman zorunlu vergi ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç başka bir kesinti yapılmadan  iade edilir. 30 günle 15 gün arasında olan iptallerde ödenen bedelin vergi ve harçlar hariç yüzde 30' u iade edilir.15 günden daha az süre içinde ise ödenen bedel hiç bir şekilde iade edilemez.Rezervasyonunu bir başkasına devredebilir. Bir başka programa aktaramaz. Verilecek hizmet paket tur kapsamında olup katılım gösterilmemesi durumunda bu durumdan " Eko Travel " sorumlu değildir.

Kredi Kartı İle Sanal Pos uygulaması ile yapılan ödemelerin iadeleri. 3-5 Gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süre Eko Travel şirketinin insiyatifinde olmayıp. Misafirlerin kendi kullanmış olduğu " Bankaların" muhasebeleştirme süreci ile alakalıdır.

Tarihler/Fiyatlar

Gidiş-Dönüş Tarihi 07 Tem 2024 - 12 Tem 2024
Yetişkin Fiyatı 14900
6-12 Yaş Fiyatı 11000
3-6 Yaş Fiyatı 7000
0-2 Yaş Fiyatı 0
Gidiş-Dönüş Tarihi 04 Ağu 2024 - 09 Ağu 2024
Yetişkin Fiyatı 14900
6-12 Yaş Fiyatı 11000
3-6 Yaş Fiyatı 7000
0-2 Yaş Fiyatı 0