Şırnak - Cizre - Hakkari - Çukurca - Yüksekova - Mardin - Nusaybin - Şanlıurfa Turu

Gidilecek Yerler :

Mardin,Midyat,Şırnak,Cizre,Çukurca,Hakkari,Yüksekova,Nusaybin,Dara,Şanlıurfa

Tarihler :
22 Ağustos , Pazartesi 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • Akşam Yemeği
 • Sabah Kahvaltısı
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Araç İçi İkram
 • Eko Travel Refakati
 • Lüks Araçlarla Seyahat
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • 5 Gece Otel Konaklaması
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemeği
 • Müze Ören Yeri Girişleri

 

Kalkış Noktalarımız  

 • 19:00 Otogar Kavşağı (İstikbal Mobilya)

 • 19:45 Devlet Tiyatrosu (Anıt)

Tur Programı

( Mardin - Midyat - Cizre - Şırnak - Çukurca - Hakkari - Yüksekova - Nusaybin - Dara - Şanlıurfa )

1.Gün : MARDİN - MİDYAT

Akşam belirtilecek olan saatlerde hareketle yolculuğumuz başlıyor.  Kızıltepe'de alınacak olan sabah kahvaltısının ardından, gezimize rehber eşliğinde başlıyoruz. Mardin şehir merkezinde başlayacak olan gezi rotamıza 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikamet yeri olarak bilinen; kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları ile insanların dikkatini çeken Deyrulzafaran Manastırını geziyoruz. Sin Mabedi, Mezarlık, Kilise ve Teras bölümlerini görüyoruz. Manastır ziyaretimizin ardından Mezopotamya Ovasının üstünde kurulu Artuklular döneminde yapımına başlanan ve 15. yüzyılın sonlarında Akkoyunlu sultanı Kasım İbn Cihangir döneminde tamamlanan Kasımiye Medresesini ziyaret ediyor ve fotoğraf için mola veriyoruz.  Ardından sırasıyla,  "Eski Mardin Evleri, Şeyh Çabuk Cami, Eski Pazar, Ulu Cami, Eski P.T.T Binası " gezilerini gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası öğle yemeği için serbest zaman verecek ve ardından " Midyat " ilçesine geçeceğiz. " Midyat Konuk Evi " ziyaretinin ardından, "Gümüşçüler" bölgesinde serbest zaman vereceğiz. Midyat  gezisi sonrası, konaklama için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde servis edilecektir.

Rota : Konya / Mardin / Midyat / Batman : 968 KM

Konaklama : Midyat Bölgesinde Gerçekleşecektir.

Önemli Not 1 :  Şirketimizin ilk günü yoğun ve yorucu yapmasının sebebi ilk gün tüm sıkıntıyı atlatıp, kalan günlerde rahat yolculuk yapabilmektir. Bundan dolayı ilk gün yoğun geçecektir.

2.Gün : CİZRE - ŞIRNAK

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından, gezimize kaldığımız yerden devam ediyor ve " Cizre " ilçesine ulaşıyoruz. Cizre Hz Nuh'un Gemisinin indiği yer olarak bilinen Cudi dağı eteklerindedir.  Rehberimiz eşliğinde, ilk olarak ilahi aşk öyküsüyle kendisini tanıdığımız,  Mem u Zin Türbesini ziyaret ediyoruz. Türbe ziyaretinin ardından, 639 yılında kiliseden camiye dönüştürülmüş ve 1160 senesinde yeniden inşa edilmiş olan Cizre Ulu Camiye geçeceğiz. Cami ziyaretimizin ardından, bir sonraki durağımız Hz. Nuh’un Türbesi.  Ardından medrese, camii ve türbeden oluşan bir külliye olan, Kırmızı Medrese olarak da bilinen Medresa Sor’u ziyaret ediyoruz.  Gezimizin ardından Cizre Kalesi ve kale yapıları içerisinde bulunan Bırca Belek – Ateşgede yapılarını göreceğiz. Ardından, Cizre gezimizi tamamlıyoruz.  Geziler sonrası tekrar aracımıza binerek, " Şırnak " merkeze hareket ediyoruz. " Cudi Dağı " manzarasında geçecek olan yolculuğumuzun ardından, konaklama ve akşam yemeği için otelimize geçiş yapacağız. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeğinin ardından, " Şırnak Şehir Merkezinde Akşam Gezisi " etkinliğimize katılabilirler.

Rota : Midyat - Cizre - Şırnak : 125 Km

Konaklama : Şırnak Merkez

3.Gün : ÇUKURCA - HAKKARİ

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından programımıza devam ediyoruz. ilk olarak “ Çukurca “ ilçesini rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Yol üzerinde eski bir köy olan Işşi Köyüne (Onbudak Köyü) geçiyoruz. Sarp dağların arasında, meyve ağaçlarıyla, güzel manzarasıyla hafızalarda yer edinecek bu köyde bir zamanlar Süryanilerin Katolik kısmını oluşturan Keldaniler yaşıyordu. Keldaniler hakkında bilgiler aldıktan sonra Sizleri tarihi ve dokusuyla çok etkileyeceğine inandığımız “ Çel Kalesi (Şii Kalesi)“ Tahin Atölyesi, Tarihi Taş Ermeni Evleri “ geziyor ve siz kıymetli misafirlerimize fotoğraf için serbest zaman veriyoruz. Gezi sonrası Hakkari iline aracımızla geçeceğiz. Akşam yemeği otelimizde servis edilecektir. 

Rota : Şırnak - Çukurca - Hakkari

Konaklama : Hakkari

4.Gün : HAKKARİ - YÜKSEKOVA - HAKKARİ

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından, gezimize devam ediyoruz.  Osmanlı döneminde inşa edilen, üç asırlık Meydan Medresesini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrası bölgenin en önemli doğal güzelliklerinden olan 3.300 rakımlı Berçelan Yaylasına geçiyoruz. Serin havası, soğuk su kaynakları bulunan yaylada geçireceğimiz hoş dakikalar sonrası tekrar Hakkari’ye dönüyoruz. Sümbül Dağı ve Zap Vadisi Seyir terasında vereceğimiz mola sonrası Zap Vadisinden Yüksekova'ya doğru hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda Deniz Gezmiş’in de aralarında bulunduğu devrimci gençlik öncülüğünde inşa edilen Devrimci Köprüsünde kısa bir mola veriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde Yüksekova’ya varıyoruz. Yüksekova İran Pasajı veya Kaçakçılar Pasajında alışveriş ve çarşıyı görme imkanımız olacak. Geziler ve molalar sonrası tekrar konaklama için otelimizin bulunduğu “ Hakkari “ iline dönüş yapacağız. 

Rota : Hakkari - Yüksekova - Hakkari

Konaklama : Hakkari Merkez

 

5.Gün  HAKKARİ - NUSAYBİN 

Sabah erken saatlerde alınacak olan kahvaltının ardından, dönüş yolumuzu da kısaltmak için, son konaklamamızı “ Mardin - Nusaybin “ bölgesinde alacağız. Nusaybin ilçesinde sırasıyla, “ Zeynel Abidin Cami, Mor Yakup Kilisesi, Eski Han “ gezilerimizi gerçekleştiriyor ve akşam yemeğini alıp, konaklama için otelimize geçiş yapıyoruz. 

Rota : Hakkari - Nusaybin 

Konaklama : Nusaybin

6. GÜN : NUSAYBİN - DARA - ŞANLIURFA - KONYA 

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından, Dara Antik kentini rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Gezi sonrası “Şanlıurfa” iline geçecek ve sırasıyla “ Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Peygamberin Doğduğu Mağara, “ gezi ve ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası misafirlerimize alışveriş ve yemek molası verecek ve ardından, dönüş yolculuğuna başlayacağız. 

Rota : Nusaybin - Dara - Şanlıurfa - Konya

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetlerimiz,

-      5 Gece Otel Konaklaması,  

-      6 Sabah Kahvaltısı,

-      5 Akşam Yemeği,

-      Lüks Araçlarla Ulaşım,

-      Eko Travel Refakati,

-      Türkçe Rehberlik Hizmeti,

-      Araç İçi Soğuk İkram,

-      Seyahat Sigortası,

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetlerimiz,

-      Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,

-      Öğle Yemekleri,


Önemli Not 1: Oturma düzeni rezervasyon sırasına göre düzenlenecektir.

Önemli Not 2: Ücret net olup tüm misafirlerimiz aynı şekilde ücret ödemektedir.

Önemli Not 3: Rezervasyon için minimum kapora bedeli : 1000 TL ödenmesi gerekmektedir.  Kalan ödemeyi tur gününden evvel yapabilirsiniz.

Önemli Not 4: Rezervasyonu gerçekleşen misafirlerimiz, ücreti geri iade alabilmek için iptal haberini tur gününe 30 gün kala firmamıza bildirmeleri gerekmektedir. 

Araçlar Hakkında : 16 Kişiye Kadar Mercedes Splinter / Crafter ,    24 Kişiye Kadar Novo, Turkuaz, Prestije, Sultan      46 Kişiye Kadar Mercedes Travego, Man Fortuna, Mercedes Tourismo

Önemli Bilgiler

 • Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.

 • Bu program paket tur kapsamına girmekte olup. Tur gününe 30 gün kalana kadar yapılan iptallerde ücretin vergi ve iptal edilemeyen hizmetler hariç iade edilmektedir. 30 / 15 gün arasında gerçekleşecek iptallerde ücretin % 30 ' u iade edilir. 15 günden az günde gerçekleşecek iptallerde ücret iadesi yapılamamaktadır. 

 • Koltuk sıralaması, rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır.

 • Tur iptalinde ücret iadesi için Mücbir sebep gösterilmesi gerekmektedir. Mücbir Sebepler " Tura katılacak olan misafirin, birinci dereceden bir akrabasını kaybetmesi. Sel, gidilecek şehir veya turun kalkacağı şehirde gerçekleşecek Deprem. Hastane tarafından alınmış yol yapamaz veya seyahat edemez belgesi. Mücbir sebep sayılmaktadır. 

 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 • Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez.

 • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur.

 • Böyle bir durumda şirketimiz misafirlerimize Günübirlik Tur İptallerini 2(iki)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Konaklamalı turlarda bu süre 7 Gün olarak belirlenmiştir. 

 • T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez.

Şartlar ve Koşullar

www.ekotravel.com.tr sitesi üzerinden hizmet veren " Eko Travel " Firması aşağıda bahsi geçen " İptal Koşullarını" Anlaşılır bir şekilde afişe etmiş olmakla beraber, maddelerde bahsi geçen iptal koşullarını bizzat uygulamakla görevlidir. Web Sitesi üzerinden kültür turlarını satın alan misafirlerimiz, aşağıda bahsi geçen " İptal Şartlarını " kabul etmiş bulunmaktadır.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde uygulanacak iptal şartları aşağıdaki gibidir.

Önemli Not: Tur programında özellikle " Promosyon " Kelimesi belirtilmiş ise; Aşağıda bahsi geçen maddeler geçerli olmayıp. Sadece misafir almış olduğu turu başka bir kişi yada kişilere devretme hakkına sahiptir.

 • Günü birlik turlar için yapılan rezervasyonlarda gercekleşecek iptaller için misafire ücret iadesi yapılmaz. Düzenlenen programlar paket olarak satışa sunulmuştur. Günübirlik turlar için iptal durumunda misafire sadece almadığı yemek ücretleri iade edilmektedir. Ödenen ücretler farklı bir tarihe yada programa devredilemez. Rezervasyonu yaptıran kişi yapılan ödemesini başka bir kişiye devredebilir. 

Konaklamalı turlarda yapılan rezervasyonlarla ilgili gerçekleşecek iptallerde ;

 • Tüketicinin tek taraflı fesih etme hakkı bulunmaktadır.Bu iptalde Misafir ücretini ancak iptali 30 gün önce bildirdiği zaman zorunlu vergi ve yasal yükümlülüklerden doğan masraflar hariç başka bir kesinti yapılmadan  iade edilir. 30 günle 15 gün arasında olan iptallerde ödenen bedelin vergi ve harçlar hariç yüzde 30' u iade edilir.15 günden daha az süre içinde ise ödenen bedel hiç bir şekilde iade edilemez.Rezervasyonunu bir başkasına devredebilir. Bir başka programa aktaramaz. Verilecek hizmet paket tur kapsamında olup katılım gösterilmemesi durumunda bu durumdan " Eko Travel " sorumlu değildir.

Kredi Kartı İle Sanal Pos uygulaması ile yapılan ödemelerin iadeleri. 3-5 Gün içerisinde gerçekleşmektedir. Bu süre Eko Travel şirketinin insiyatifinde olmayıp. Misafirlerin kendi kullanmış olduğu " Bankaların" muhasebeleştirme süreci ile alakalıdır.

Tarihler/Fiyatlar

Gidiş-Dönüş Tarihi 22 Ağu 2022 - 28 Ağu 2022
Yetişkin Fiyatı 4900
6-12 Yaş Fiyatı 3900
3-6 Yaş Fiyatı 2900
0-2 Yaş Fiyatı 0